• Будь у курсі всіх подій міста та  ВИГРАВАЙ КВИТКИ  на різноманітні заходи: концерти, вечірки, фільми, вистави, майстер-класи…

 • Мандруючи Україною. Величний Кам’янець-Подільський

  Афіша Хмельницький Афиша Хмельницкий ВАХ

  Це дивовижне місто з тисячолітньою історією. Це місто кольорових середньовічних  фестивалів, лицарських турнірів, повітряних куль і ароматної кави. Це місто-музей, одне з найдавніших міст нашої країни, яке посідає третє місце  в Україні за кількістю пам’ятників архітектури. Не дивно, що  місто було занесене до списку ЮНЕСКО.

  IMG_3248

  Тому всім, хто ще  не відвідав туристичну перлину України  “ВАХ!!!” рекомендує прокинутися, спакувати валізи та знайти зручне взуття для довгих прогулянок.  Для дуже довгих прогулянок,  адже  це місто затягує так, що  вирватися із його обіймів, з власної волі, майже не можливо))).

  IMG_5303

  Кам’янець-Подільський – це унікальне місто з притаманним тільки йому колоритом. Його ще називають містом семи культур, адже тут впродовж віків переплелися традиції та звичаї  семи культур: українців,поляків, вірмен, турків, литовців, росіян і євреїв.  Таке поєднання вірувань, обрядів створило своєрідну, автентичну атмосферу, яка має своє  відображення  в архітектурному стилі Старого міста.

  IMG_5306

  Місто зберігає безліч цінних пам’яток архітектури, історії і культури.  Більшість з них знаходиться в Старому місті, яке саме по собі виглядає просто приголомшливо. З усіх боків  його оточує Смотрицький каньйон, який своєю гранітною міццю тримає в своїх обіймах «безцінну квітку,  яка розквітла на камені».  Побачити це диво природи  може і людина з висоти пташиного польоту.  Не випадково, сотні людей з’їзджаються на фестиваль Повітряних куль, аби здійнятися  на них в небо і  побачити усю красу на власні очі..  Старе і нове місто з’єднують два мости Замковий і Новопланівський.

  IMG_3257

  Потрапити в місто можна лише, пройшовши по одному із вказаних  мостів.  Кожен з них – це унікальна пам’ятка архітектури. Замковий міст спочатку був дерев’яним, але коли будувався замок, міст звели з каменя і назвали Турецьким.  Другу назву замковому мосту дали турки, які  саме в цей час -в XVIIст. володіли містом.  Унікальність Замкового мосту полягає в тому, що побудований він уздовж русла річки Смотрич.

  .IMG_5505

  Однією з найяскравіших пам’яток Кам’янеця-Подільського є фортеця – одна з найкрасивіших, яку я бачила.  Вона просто захоплює, виглядає приголомшливо як вдень, так і вночі при світлі ліхтарів.

  IMG_5369

  Але не тільки красою вабить фортеця туристів, а й своєю історією.  Перші спогади були ще за часів Київської Русі.  У ці роки фортеця була побудована з дерева.  За піднесення кам’яних стін взялися литовські князі Коріатовичі.  Вони відбудували потужний неприступний форпост, завоювати який було неможливо.

  IMG_5409

  У підземеллях та вежах фортеці відкрито експозиції, які відтворюють сторінки її історії. В приміщеннях на території фортеці розташовані: відділ етнографії, експозиція оборони фортеці від турків (в підземеллі Західних казематів), експозиція ув’язнення Устима Кармелюка (в Папській башті), криниця (в башті Чорній), експозиція метальної зброї (в підземній східній галереї).

  IMG_5354

  Зараз кам’янецька фортеця окраса не тільки міста, а й країни. Щоб на неї подивитися люди з’їжджаються з різних куточків України, а так як в різні часи в Кам’янець-Подільському проживали росіяни, українці, турки, татари, вірмени, євреї, литовці та поляки, то для них місто має не меншу цінність.

  26

  Традиційним для міста стало гучне відзначення щовесни відкриття туристичного сезону.

  IMG_5692

  На свято приїздять відомі спортсмени, зірки кіно та ТБ, співаки, танцюристи…

  IMG_5756 (2)

  А ще Кам’янець-Подільський був майданчиком для зйомки для наступних фільмів: 1938 — «Щорс»,  1955 — «Тривожна молодість»,  1958 — «Народжені бурею»,  1966 — «Комісар»,  1972 — «Стара Фортеця»,  1979 — «Д’Артаньян та три мушкетери»,  1983 — «Чорний замок Ольшанський»,  1986 — «Устим Кармелюк»,  1994 — «Острів любові»,  2003 — «Тато», х/ф,  2005 — «Дев’ять життів Нестора Махна»,  2007 — «Тарас Бульба»,  2008 — «Той Хто Пройшов Крізь Вогонь».IMG_5344

  Завдяки численним історико-культурним пам’яткам, популярними у місті є різноманітні історичні реконструкції. Наприклад, фестиваль середньовічної культури «Форпост». Учасники фестивалю – клуби військово-історичної реконструкції, живуть у відтвореному середньовічному поселенні XIV-XV ст.

  13

  Відомими масштабними заходами, що постійно проводяться в місті, є фольклорно-етнічне мультикультурне «Свято семи культур», драйвовий мистецький фестиваль «Respublica»,“Золота Омега”, “Октоберфест”, “Остання столиця”, “Опера в мініатюрі”, “Фестиваль кави”….

  IMG_5596

  Ще однією родзинкою Кам’янця-Подільського є Ратуша. Тут функціонують виставкові зали, де розташовані Музей грошей та експозиція магдебурзького права. Завітавши до підземелля можна побачити відтворену експозицію з історії судочинства на Поділлі XVI-XVII століть. Цікаво й те, що Ратуша в Кам’янці-Подільському є найдавнішою в Україні.

  Ратуша, або Польський магістрат, розташована в самому центрі Старого міста. Протягом багатьох сторіч ратуша завжди перебувала в центрі історичних подій, вона оповита численними легендами і переказами.

  IMG_5659

  Кафедральний собор. У діючому храмі Кафедрального костьолу Святих Апостолів Петра і Павла у вільний від богослужіння час проводять екскурсії з історії архітектури цього храму та історії мистецьких творів, які в ньому знаходяться.

  .IMG_5672

  Петропавлівський костел вважається єдиним в світі християнським собором з мечеттю. Збереглася вона ще з часів турецького панування (1672-1699). У цей час багато християнських храмів і монастирів було зруйновано або перебудовані на мусульманські мечеті. Костел Петра і Павла став головною мечеттю міста. У 1756 році на верхівці мінарету встановили позолочену статую Мадонни. Досі таке поєднання викликає суперечки між представниками мусульманства і християнства.

  .IMG_5657

  На честь приїзду в Україну в 2001 році Папи Римського Іоанна Павла II в парку храму встановлена скульптура. Також у костелі є найстаріший орган в Україні.

  IMG_5540

  Хрестовоздвиженська церква — дерев’яна церква в Кам’янці-Подільському під стінами Старої фортеці, на прибережній смузі річки Смотрич в урочищі Карвасари. Церква побудована без єдиного залізного цвяха за наказом гетьмана Петра Сагайдачного.

  IMG_5551

  Поранений після битви під Хотином гетьман вирішив зміцнити стіни замку не тільки каменем, а й вірою. А щоб люди бачили це священне місце здалеку на горі Татарвіце, прямо над Хрестовоздвиженської церквою, встановили великий хрест.

  IMG_5534

  У Кам’янці-Подільському ще чимало визначних пам’яток.  Сюди обов’язково потрібно повернутися та здійснити не одну неймовірну прогулянку містом. Далі буде…

  Довідка:

  Кам’янець-Подільський розташований за 102 км від Хмельницької залізничної станції і має зручну транспортну розв”язку. Також туди можна дістатись автобусом або маршрутним таксі.

  Отож, скоріше рушай у подорож!

   

   

 • Залишити відповідь

  Увійти за допомогою: