• Будь у курсі всіх подій міста та  ВИГРАВАЙ КВИТКИ  на різноманітні заходи: концерти, вечірки, фільми, вистави, майстер-класи…

 • Мандруючи Україною. Унікальна печера «Атлантида» (ВІДЕО)

  Афіша Хмельницький Афиша Хмельницкий ВАХ

  В Україні чимало місць де можна відпочити: річки, озера, моря, гори…   Кожен може собі щось знайти до вподоби.

  Вирушаючи у чергову подорож країною журналісти «ВАХ!!!» поцікавилися, що ж незвичне є саме на теренах Хмельниччини. Занурившись у всесвітню павутину Інтернет знайшли печеру «Атлантида», яка вабить туристів не лише з України,  а й любителів незвичного відпочинку з-за кордону.

  Ну що ж, вирушаємо у подорож, на відпочинок – 1 день. З Хмельницького дістались до Кам’янця-Подільського, потім автівкою до села Завалля. Все б нічого, але трохи настрій псувала дорога, точніше майже її відсутність (проблема чи не всієї країни). Проте, все швидко змінилось коли під’їхали до місця призначення.

  Краєвиди просто чудові!!! Привітні місцеві жителі підказали де розташовується хмельницький спелеоклуб «Атлантида», адже саме його спелеологи проводять екскурсії у печеру, цим вони займаються впродовж 15 років.

  На їхній базі можна відпочити з дороги, є всі умови для цього. До речі, тут зупиняються та таборують чимало людей різного віку. Ми якраз натрапили на школярів. Вони – усміхнені та задоволені відпочинком, адже мають змогу гарно провести частину літніх канікул: відпочити на свіжому повітрі, посидіти та поспівати пісень під гітару біля вогнища, відволіктись від ноутбуків, і звісно ж, неодноразово відвідувати печеру.

  Зустрів нас спелеолог-екскурсовод Юрій, який з радістю погодився показати диковинку природи – нашу «Атлантиду». Пройшовши інструктаж поводження у печері, пообіцявши не лякати її мешканців-кажанів))) та одягнувши спецодяг, попрямували до пункту призначення. Цікавість «розпирала». Підійшовши до скелі побачили спелеологів, які вже спускались. Підіймаємось й ми по мотузці.

  Декілька хвилин і ми вже там, спостерігаємо чудові краєвиди села Завалля згори.

  Увімкнувши маленькі ліхтарики попрямували у напівтемряві, завдяки цьому можна побачити справжню красу природи.

  .1

  Стіни мерехтіли, наче світлячки, постійно переливаючись. Важко описати відчуття. Проходиш коридором, заходиш в одну кімнату, у іншу… й бачиш  на стінах зоряне небо, прозорі, білі, рожеві за кольором та різною за формою квіти. Вигуки «ВАХ!!!» звучали не одноразово…

  Чимало місць де можна на згадку сфотографуватись, також побачити скульптурки з глини, які зробили люди, які відвідували печеру, а також й самі дивовижні творіння природи.

  Всю дорогу Юрій весело розповідав різноманітні історії, від її відкриття до наших днів, скажімо так – це було цікаво, «вариться» він у цій темі добряче…Самих історій переказувати не будемо, залишимо їх для вашого відвідування.

  І ось підійшли ми до однієї “кімнати”, де можна було пройти, точніше пролізти вузьким проходом, заодно можна було перевірити чи є клаустрофобія. Це щось і з чимось))))) Проповзаючи на пузиках у тунель, який під схилом вів униз ми продовжували жартувати та сміятись. Вибравшись вже і ставши в повний зріст, ми дивувалися та одночасно були у захваті самі від себе, що ми це зробили… Прогулявшись ще коридорами та вдосталь нафотографувавшись помандрували-поповзли назад. Це було ще кумедніше, адже все те ж саме, тільки головою дещо вниз). Хочемо сказати, що наш маршрут був ознайомчим та самим легким, загалом він найкоротший і тривав 2 години. Уявляю, яка краса очікує відвідувачів на інших рівнях печери.

  https://www.youtube.com/watch?v=_59B92gUTos&t=37s

  Дуже хочеться повернутися ще не раз туди! Наостанок нас посвятили у спелеологи -вимастили глиною, це було кумедно, особливо коли вийшли вже на вулицю і подивились один на одного).

  Про “Атлантиду” можна чимало розказувати, але як кажуть, краще один раз подивитися на власні очі та запам’ятати цю красу назавжди.

  Подякувавши за гарну екскурсію помандрували далі до Хотина, повечеряли на березі Дністра (слідкуйте за фото-відеозвітами з цих місць), нафотографувалися у соняшниках, прогулялись вечірнім Кам’янцем-Подільським, адже це все знаходиться неподалік. Отож всього за 1 день можна здійснити гарну мандрівку у декілька красивих місць.

  Отож, не баріться, а вирушайте  у подорож до печери «Атлантида». ВАХ!!! вам бажає гарної подорожі та неймовірних вражень!

  ф99

  Додаткова інформація: про екскурсію  заздалегідь потрібно домовитись за № тел. 067 999 2 777,  тел. 096 355 1 255  ХСК «АТЛАНТИДА» 

  Розклад руху автобусів з Кам’янця-Подільського у с.Кудринці (с.Завалля) 09.35   14.00   17.40

 • Залишити відповідь

  Увійти за допомогою: