• Будь у курсі всіх подій міста та  ВИГРАВАЙ КВИТКИ  на різноманітні заходи: концерти, вечірки, фільми, вистави, майстер-класи…

 • ХМЕЛЬНИЧАН ЗАПРОШУЮТЬ НА ВІДКРИТТЯ 88 ТЕАТРАЛЬНОГО СЕЗОНУ

  30 вересня о 19:00 в Хмельницькому обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Старицького відбудеться відкриття 88 театрального сезону прем’єрою музичної вистави за твором Лопе де Вега «Собака на сіні» в постановці заслуженої артистки України Людмили Колосович.

  Вже другий рік поспіль театр відкриває новий сезон у вересні місяці. Традиційно, початок нового театрального року відбудеться з прем’єри. Музична комедія «Собака на сіні» за твором Лопе де Вега, вперше з’явиться в репертуарі нашого театру. Проте, саме цей класичний твір досить добре відомий глядачу завдяки чудовому фільму знятому ще у 1977 році за участі багатьох зірок вітчизняного кінематографу.

  Однак, «Собака на сіні» в перекладі Миколи Лукаша, в постановці режисера – заслуженої артистки України Людмили Колосович,  має абсолютно оригінальне образне рішення. Життя героїв сповнене високими, ніжними, пристрасними почуттями, нестримним духом суперництва та, звичайно, куди ж без інтриг заздрості та відчаю? Завдяки пристрасній хореографії Наталії Кашпшишак-Сенів, усі найсильніші почуття герої найкраще виражають саме танцем. Прекрасна сценографія Оксани Радкевич та витончені костюми Наталії Руденко-Краєвської гармонійно доповнили картину сценічного твору, надавши виставі особливого світлого відтінку.

  Ситуація, що склалася між героями комедії, й справді,   дуже нагадує історію з прадавньої байки Езопа, де собака влігшись на сіно не давала його з’їсти волам. Звичайно, у нашій виставі ви не зустрінете ні волів, ні собак. Та й боротьба йтиме зовсім не за їжу.  Віддавати об’єкт свого захоплення не хоче дуже гарна й знатна пані! То ж чи поплатиться головна героїня своїм статусом за такі ігри?

  Знаково, що головну роль у прем’єрній виставі, роль Діани графині де Бельфор, зіграє актриса Сніжана Туткевич-Самойлова, яка саме цього року відзначила ювілей – 50 років. Її секретаря та об’єкта захоплення – Теодоро, зіграє Олександр Віт, Марчелла, покоївка Діани – Катерина Бортнічук, а Трістан, лакей Теодоро – Анатолій Остапенко. 

  Та «Собака на сіні» – це далеко не усі сюрпризи, якими нас тішитиме театр у цьому сезоні! Як відомо, нещодавно колектив театру зустрів нового директора. Почесну місію керівництва закладом мистецтва взяв на себе Ковальчук Андрій Вадимович. Молодий, прогресивний та перспективний директор одразу виявив зацікавлення в подальшому розвитку творчого потенціалу театру. Що, само собою, означає обмін досвідом з іншими колективами, впровадження нових методів та засобів сценічної виразності з кращих театрів світу та створення власних традицій спираючись на позитивні досягнення минулих постановок.

  18 вересня творчий колектив з комедією «Скупий» Ж.-Б. Мольєра відправився у місто Тернопіль на XVІ Всеукраїнський  фестиваль “Тернопільські театральні вечори. Дебют”. 26 вересня з виставою за твором М. Старицького «За двома зайцями» ми відвідаємо місто Могилів-Подільський, а саме театр, в якому колись працював Михайло Старицький. 23 жовтня колектив нашого театру візьме участь у ХІІІ фестивалі комедії «Золоті оплески Буковини» у місті Чернівці. Також плануються гастролі й до інших міст нашої країни.

  Наступною ж прем’єрою, якою порадують саме хмельницького глядача, стане теж відомий та знаний твір М.Гоголя «Одруження» в постановці Володимира Борисяка. А вже в листопаді ми усі побачимо дуже актуальну виставу в постановці Анатолія Пундика, про проблеми підлітків, про їхню залежність від мережі Інтернет та вплив на них груп у соціальних мережах, що спонукають до самогубства. До речі, саме проект постановки цієї вистави – «Свято онлайн» за п’єсою молодого місцевого драматурга, керівника літературно-драматургічної частини театру М. Бортник-Гулеватої переміг у конкурсі та отримав грант Президента України для молодих діячів театрального мистецтва.

 • Залишити відповідь

  Увійти за допомогою: